Feather Luxury DE-Skraber med fod, Træ og rustfrit stål

1 anmeldelser
Før 3.499,00 kr.
2.799,20 kr.
Spar699,80 kr.
På lager - Levering 1-3 hverdage
Det gode tilvalg:
Se mere
(+ 30,00 kr.)
Se mere
(+ 210,00 kr.)
Se mere
(+ 35,00 kr.)
Se mere
(+ 60,00 kr.)
Se mere
(+ 50,00 kr.)
Se mere
(+ 170,00 kr.)
Bemærk venligst: Der optjenes ikke bonuspoint af denne vare.
Fordele ved dette produkt:
- Håndlavet DE-skraber i rustfrit stål - japansk luksus og præcision.
- Unikt skaft i resin-imprægneret trælaminat - vandafvisende og patinerende med tiden.
- Leveres i eksklusiv gaveæske med matchende stander og Feather barberblade.
- Anvender klassiske DE-barberblade.
- Produceret i Japan 🇯🇵

Feather WS-D2S er indbegrebet af luksus og kompromisløst håndværk inden for klassisk vådbarbering. Fremstillet i Japan og designet til den kvalitetsbevidste gentleman, der kun ønsker det bedste.

Alle metaldele er udført i rustfrit stål, som både er modstandsdygtigt over for snavs og rust. Skaftet er fremstillet i et helt særligt resin-imprægneret trælaminat, hvor træet langsomt dyppes i resin. Dette bevarer materialets naturlige trælook, samtidig med at det bliver vandafvisende og særligt holdbart. Med tiden udvikler skaftet en smuk patina, der gør hver skraber unik.

Sættet indeholder en matchende fod/stander, så skraberen kan opbevares elegant og hygiejnisk, samt en pakke Feather DE-barberblade.

Alt leveres i en eksklusiv gaveæske, hvilket gør denne skraber til en oplagt gave - eller en livslang investering i dit eget barbergrej.

Bruger de klassiske Double Edge barberblade, hvilket gør den kompatibel med alle DE-blade på markedet.
Specifikationer
Materiale:
Rustfrit stål
Skrabertype:
Closed comb (DE)
Brand:
Kategori:
Varenummer:WS-D2S