Antiga Barbearia de Bairro Gavesæt med barbercreme og barberkost, Príncipe Real

340,00 kr.
Få på lager - Levering 1-3 hverdage
Det gode tilvalg:
Se mere
(+ 75,00 kr.)
Fordele ved dette produkt:
- Fuldt barbersæt - både barbercreme og barberkost følger med, så du har det hele til en traditionel barbering.
- Naturlig og forfriskende duft - grønne noter og citrus giver liv, mens træagtige undertoner giver varme og maskulinitet.
- Høj kvalitet og komfort - boar‑hår, træskaft og cremer der beskytter mod irritation.
- Produceret i Portugal 🇵🇹

Denne gaveæske fra Antiga Barbearia de Bairro gør barberingen til en oplevelse. Alt er designet til den klassiske, traditionelle stil - æsken rummer barbercreme og barberkost og lever op til det elegante, grønne tema i Príncipe Real‑serien.

Sættet indeholder følgende:
Barbercreme:
- En rig og beskyttende creme, der skaber et blødt og let skum. Den giver huden fugt og hjælper med at undgå irritationer og små snitsår under barberingen. Duften er karakteristisk for Príncipe Real‑serien: frisk, mild og maskulin, med grønne noter og citrus som understrøg.

Barberkost:
- Klassisk kost lavet af boar (vildsvinehår), med træskaft der er malet grønt. Hårtypen giver en mild, stimulerende oplevelse i ansigtet, hjælper kre­meren med at skumme op godt og løfter skægstubbe for den bedste barbereffekt.

Æsken gør sættet velegnet som gave - eller som luksus til dig selv, når du vil forkæle huden og sanserne.
Specifikationer
Varenummer:AB0338