Fordele ved dette produkt:
- Økonomisk refill - passer perfekt i D.R. Harris’ træskåle.
- Skaber et cremet, beskyttende skum for en tæt og behagelig barbering.
- Delikat duft af citrus, sort peber og vetiver fra Windsor-serien.
- Produceret i England 🇬🇧
Forny din barberingsrutine med denne refill til D.R. Harris Windsor Barbersæbe - et ideelt valg for dig, der allerede ejer en af de smukke træskåle fra D.R. Harris og ønsker at genopfylde med samme høje kvalitet.
Sæben er en triple-malet, solid hvid barbersæbe, der giver et rigt, cremet og stabilt skum. Den er ekstremt drøj i brug og holder i mange måneder - selv ved daglig barbering. Skummet blødgør skægstubbene, sikrer et fremragende glid for skraberen og minimerer irritation.
Duften er den velkendte og elskede Windsor-duft: frisk, elegant og diskret. Den åbner med varme citrusnoter og udvikler sig til en raffineret base af sort peber og vetiver - en duft, der passer til enhver moderne gentleman.
Refillen passer direkte ned i din eksisterende D.R. Harris træskål, hvilket gør det til en både praktisk og bæredygtig løsning.
Sæben fungerer perfekt sammen med de øvrige produkter i Windsor-serien, såsom barbercreme, aftershave og cologne - for en komplet og harmonisk plejeoplevelse.
Anvendes på følgende måde:
- Indsæt refillen i din eksisterende træskål.
- Fugt barberkosten med varmt vand.
- Skum op med cirkulære bevægelser direkte i skålen.
- Påfør skummet i ansigtet og lad det blødgøre skægget.
- Barber som normalt og skyl huden grundigt.