LEA Classic Barbersæbe REFILL, 100 gr.

105,00 kr.
På lager - Levering 1-3 hverdage
Fordele ved dette produkt:
- Praktisk refill til din LEA træskål - samme luksuriøse barbersæbe
- Indeholder glycerin, lanolin og mentol, som plejer og beskytter huden
- Skaber et rigt skum for en tæt, glat og behagelig barbering
- Produceret i Spanien 🇪🇸

Giv nyt liv til din LEA barbersæbe i træskål med denne refill, der indeholder den originale formel, du allerede kender og elsker. Refillen er ideel til dig, der ønsker en effektiv og plejende barbering uden at gå på kompromis med kvalitet eller komfort.

Sæbens indhold af glycerin og lanolin tilfører huden fugt og gør skægget nemmere at barbere. Mentol giver en frisk og kølende fornemmelse, der efterlader huden opfrisket og beroliget. Sammen bidrager ingredienserne til at reducere irritation og mindske risikoen for skæresår.

Den cremede konsistens gør det nemt at piske et fyldigt skum op med en barberkost - uanset om du bruger barbersæbe eller -creme i din rutine. Du opnår et barberskum, der effektivt løfter skægstubbene og gør selve barberingen både tættere og mere behagelig.

Refill’en er ikke kun et praktisk valg, men også en bæredygtig og stilfuld løsning, der forlænger levetiden på din klassiske træskål og holder din barbering rutinefuldendt hver dag.

Anvendes på følgende måde:
1. Placer refill’en i din LEA træskål
2. Fugt din barberkost med varmt vand
3. Skum op direkte i skålen med cirkulære bevægelser
4. Påfør skummet i ansigtet og barber som normalt
5. Skyl sæben let efter brug og lad den tørre naturligt i skålen
Specifikationer
Indhold:
100 g.
Diameter:
7,7 cm.
Kategori:
Varenummer:3.1067