Fordele ved dette produkt:
✔ Komplet barbersæt med preshave, barberskum og aftershave balm – alt til en perfekt barbering
✔ Frisk duft af eucalyptus og menthol, der opkvikker og forfrisker huden
✔ Eksklusiv tinæske – perfekt som gave eller til stilfuld opbevaring
Giv enhver mand den ultimative barberingsoplevelse med dette luksuriøse sæt fra Prorasos Refresh-serie!
Dette eksklusive barbersæt er perfekt til manden, der sætter pris på en behagelig, tæt og forfriskende barbering. Produkterne i sættet stammer fra Prorasos populære Refresh-serie, der er kendt for sin energigivende duft af eucalyptus og menthol. Formlerne er udviklet til at blødgøre skægstubbene, beskytte huden og efterlade den opfrisket og velplejet – hver eneste dag.
Sættet indeholder følgende tre produkter:
✔ Preshave Creme (100 ml) – Forbereder huden til barbering ved at lægge en beskyttende hinde, som reducerer irritation og giver skraberen en blødere kontakt med huden. Eucalyptus og menthol giver en kølende og opfriskende fornemmelse.
✔ Barberskum (300 ml) – En rig og cremet skum, der sikrer optimalt glid for skraberen og minimerer risikoen for irritation. Indeholder fugtgivende ingredienser, der plejer huden, samtidig med at eucalyptus og menthol efterlader den opfrisket.
✔ Aftershave Balm (100 ml) – Den perfekte afslutning på barberingen. Beroliger og fugter huden, så den føles blød og velplejet. Den friske duft af eucalyptus og menthol fuldender oplevelsen.
Eksklusiv tinæske – en perfekt gaveidé
Produkterne leveres i en stilfuld tinæske med et flot retro-design, der giver sættet et klassisk og tidløst udtryk. Æsken kan genbruges og er ideel til opbevaring af barberingsprodukter eller andre småting på badeværelset.
Forkæl dig selv eller en du holder af
Med en forfriskende duft og effektive plejeprodukter er dette sæt ideelt til at forvandle den daglige barbering til en luksuriøs og opkvikkende oplevelse. Uanset om det er en gave eller en opgradering af din egen barberingsrutine, er dette sæt en sikker vinder!