Fordele ved dette produkt:
- Elegant duft af frisk, klassisk rose.
- Tredobbelt formalet for en luksuriøs, cremet skum.
- Fremstillet udelukkende med veganske ingredienser
- Produceret i Storbritannien 🇬🇧
En raffineret håndsæbe, der kombinerer skønhed, velvære og britisk kvalitet.
Denne håndsæbe fra Taylor of Old Bond Street er det perfekte valg til dig, der ønsker lidt ekstra luksus i hverdagen. Med sin delikate rosenduft tilfører den elegance og charme til ethvert rum - uden at blive for tung eller parfumeret.
Sæben er triple milled, hvilket betyder, at den er presset tre gange for at opnå en fast konsistens og et cremet, rigt skum, der holder længe og føles silkeblødt på huden. Den renser nænsomt, men effektivt, og efterlader hænderne bløde, fugtede og diskret parfumerede.
Fremstillet af veganske ingredienser, er sæben både etisk og hudvenlig - perfekt til moderne hjem med fokus på kvalitet og omtanke.
Ideel til badeværelset, bryggerset eller gæstetoilettet - hvor funktionalitet og æstetik gerne må gå hånd i hånd.