Fordele ved dette produkt:
- Frisk og kølende duft af eucalyptus og menthol.
- Naturlig formulering, der effektivt beskytter mod lugt.
- Perfekt til dig, der ønsker en opkvikkende og revitaliserende følelse.
- Produceret i Irland 🇮🇪
The Black Stuff’s naturlige deodorant med eucalyptus og menthol er det oplagte valg til dig, der ønsker en frisk, ren og kølende duft, som holder hele dagen.
Deodoranten byder på en skarp og forfriskende eucalyptus-duft, kendt for sine opkvikkende og rensende egenskaber. Samtidig tilfører mentholkrystaller en kølende effekt, der efterlader huden frisk og revitaliseret - perfekt til både travle hverdage og varme dage, hvor du har brug for ekstra friskhed.
Den kraftfulde, men naturlige formel beskytter effektivt mod uønsket lugt og hjælper med at holde huden frisk hele dagen, uden at gå på kompromis med hudens naturlige balance.
Denne deodorant er ideel, hvis du har brug for en ekstra kølende fornemmelse eller blot ønsker at starte dagen med en opkvikkende og ren duftoplevelse.
Bemærk, at deodoranten ikke er en antiperspirant. Hvis du er ny til naturlige alternativer, kan kroppen have brug for en kort tilvænningsperiode. Et par strøg er tilstrækkeligt for optimal beskyttelse - over-applikation er ikke nødvendig.
Husk at opbevare deodoranten med den gennemsigtige plastikhætte for at bevare produktets kvalitet.
Anvendes på følgende måde:
- Hold deodoranten mod huden i et par sekunder for at blødgøre overfladen.
- Påfør et par strøg under armene.
- Genopfrisk efter behov for maksimal beskyttelse.