Antiga Barbearia de Bairro Barbercreme i trææske, Ribeira do Porto, 125 ml.

105,00 kr.
Få på lager - Levering 1-3 hverdage
Fordele ved dette produkt:
- Giver et cremet og beskyttende barberskum, der sikrer en tæt og behagelig barbering.
- Duft af træ og citrus - frisk, elegant og maskulin.
- Indeholder plejende og beroligende ingredienser, som passer til alle hudtyper.
- Produceret i Portugal 🇵🇹

Denne luksuriøse barbercreme fra Antiga Barbearia de Bairro er en del af den populære Ribeira do Porto-serie - en hyldest til det historiske og farverige kvarter i Porto. Cremen byder på en sofistikeret duft med trænoter og frisk citrus, der løfter barberingen til en sanselig oplevelse.

Barbercremen giver et blødt, rigt og beskyttende skum, når du pisker den op med en barberkost - men kan også anvendes direkte i ansigtet med fingrene for en hurtig og effektiv barbering. Den sikrer fremragende glid, minimerer risikoen for irritation og gør huden klar til en glat og tæt barbering.

Formuleret med en række nøje udvalgte ingredienser, der plejer huden i dybden:
- Troldnød: Har en antiseptisk og beroligende effekt.
- Granatæble: Rig på antioxidanter, som styrker huden.
- Aloe Vera: Virker helende og reparerende.
- Kokosolie: Blødgør og beroliger.
- Lanolin: Fugter, nærer og gør huden smidig.

Velegnet til alle hudtyper - også sensitiv hud, der har brug for ekstra skånsom pleje under barbering.

Barbercremen leveres i en eksklusiv trææske, som gør den perfekt som gave eller til at pynte på badeværelset. Fås også i praktisk metaltube med skruelåg - ideel til rejse eller daglig brug.

Anvendes på følgende måde:
- Fugt dit ansigt med varmt vand.
- Skum cremen op med en fugtet barberkost, eller påfør direkte med fingrene.
- Fordel jævnt i ansigtet.
- Barber som vanligt og skyl efter med koldt vand.
Specifikationer
Indhold:
125 ml.
Kategori:
Ingredienser:
Aqua, Stearic Acid, Palmitic Acid, Glyoerin, Butylene Glycol Cocoate, Potasstum Hydraxdde, Sodtum Hydroxide, Myristic Acid, Lanolin, Hamamelis Virginiana Water, Punica Granatum Fruit Water, Aloe Barbadensis Leaf Powder, Glyceryl Stearate Se, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myrlstate, Parfum, Llnalool, Limonene, Hydroxycitronellal, Citral
Varenummer:AB0306